globus
pasek górny

pasek dolny

SERCANIE W AZJI I OCEANII

pasek dolny

INDONEZJA - Informacje turystyczne

Ambasada - Sprawy wizowe - Rodzaje wiz (tranzytowa, jednokrotna, wielokrotna, na miejscu, dziennikarska, dyplomatyczno/służbowa) - więcej o wizach - Warunki naturalne - Godne odwiedzenia

pasek dolny

Ambasada Republiki Indonezyjskiej w Warszawie
3/5 Estońska Street
03-903 Warsaw
tel.: 0 22/ 617 51 79, 0 22/ 617 51 08
fax: (4822) 6174455
Sekcja konsularna Ambasady jest czynna:
poniedziałek - czwartek: 09.00 - 15.00
piątek: 09.00 - 13.00
E-mail : info@indonesianembassy.pl
strona ambasady
pasek dolny

INFORMACJE WIZOWE
W celu uzyskania wizy indonezyjskiej należy :
  • Wypełnić i podpisać wniosek wizowy
  • Załączyć 2 (dwa) kolorowe zdjęcia paszportowe
  • List od sponsora (n.p. pracodawcy, instytucji naukowej, zapraszającej nas firmy indonezyjskiej) lub/i podobny list od innych instytucji lub osób prywatnych wyjaśniający cel pobytu osoby ubiegającej się o wizę inną niż turystyczną
  • Podać cel wizyty oraz czas pobytu w Indonezji. Jeśli zaistnieje potrzeba, udokumentować możliwość pokrycia kosztów utrzymania w czasie pobytu na terenie Indonezji
  • Paszport musi byc ważny przynajmniej 10 miesięcy od daty przekroczenia granicy
  • Przedłożyć fotokopię biletu lotniczego/ plan podróży z biura turystycznego
  • Czas oczekiwania na wizę wynosi 3 (trzy) dni
  • Niedokładne wypełnienie wniosków wizowych oraz wymaganych dokumentów może skutkować odmową przyznania wizy
pasek dolny

Rodzaje wiz:
WIZA TRANZYTOWA
Wykorzystywana w celu przejazdu przez terytorium Indonezji do krajów trzecich, w przypadku przesiadki na inny środek transportu, lub ze względu na przerwę w podróży w sytuacjach nagłych. Maksymalny czas pobytu: 14 dni.
WIZA JEDNOKROTNA
Wydawana przy wyjazdach turystycznych, służbowych, edukacyjnych i biznesowych, maksymalny czas pobytu: 60 dni.
WIZA WIELOKROTNA
Wydawana do wszystkich celów podróży, po za tymi związanymi z pracą, przy wyjazdach turystycznych, służbowych, edukacyjnych i biznesowych , które wymagają kilkakrotnego przekraczania granicy. Wiza ważna jest przez okres 1 roku, a każdorazowy pobyt nie może przekraczać 60 dni.
WIZA NA MIEJSCU. (VoA)
Wydawana dla wszystkich celów poza pracą, przy pobytach turystycznych, służbowych, edukacyjnych i biznesowych. Od 1 lutego 2004 obywatele kilkudziesięciu państw w tym Polski, mogą otrzymywać wizę na terytorium Republiki Indonezji na wybranych przejściach granicznych na lotniskach i w portach morskich*. Maksymalny czas pobytu wynosi 30 dni. VoA jest jednokrotna i nie można jej przedłużyć.
WIZA DZIENNIKARSKA
Wiza dziennikarska przyznawana jest jedynie za zgodą władz w Indonezji. Proces otrzymywania zgody może trwać maksymalnie 1 miesiąc.
DYPLOMATYCZNA I ŚŁUŻBOWA
Wiza dyplomatyczna i służbowa przyznawana jest cudzoziemcom, ktorzy posiadają paszport dyplomatyczny lub służbowy.
Więcej o wizach (wnioski do pobrania) na stronie ambasady

pasek dolny

Mapka Indonezji

 

pasek dolny

 

Warunki naturalne
Do Małych Wysp Sundajskich zalicza się: Flores, Sumbawę, Sumbę, Timor, Bali, Lombok, Alor i Lomblen. We wschodniej części Indonezji znajduje się archipelag Moluki (Maluku), oddzielony wodami mórz Halmahera i Seram od Nowej Gwinei. Największe wyspy tej grupy: Halmahera, Seram oraz zdecydowanie mniejsze Buru, Morotai i Obi. W skład Wysp Południowo-Wschodnich wchodzą mniejsze archipelagi: Aru, Kai i Tanimbar. Na zachód od Tanimbar położone są Wyspy Południowo-Zachodnie, z których największą powierzchnię ma wyspa Wetar. Większość z ok. 3000 niewielkich wysepek, w które obfitują wewnętrzne morza Indonezji, jest niezamieszkana.
Indonezja jest obszarem aktywnym sejsmicznie i wulkanicznie, znajduje się tutaj ok. 70 aktywnych wulkanów, z których najgroźniejsze to Krakatau w Cieśninie Sundajskiej i Merapi w środkowej części Jawy. Indonezja pozostaje pod wpływem klimatu równikowego i podrównikowego wilgotnego z zaznaczającym się wpływem monsunów. Średnia temperatura roczna notowana w stolicy (Dżakarta) podlega nieznacznym wahaniom rocznym i wynosi od 25 do 28°C. Roczna suma opadów 1800 mm.

pasek dolny

 

Godne odwiedzenia są m.in. Bali, Jakarta, Jogyakarka, jezioro Toba, Sumatra, archipelag Nusa Tenggara, Bogor, Surabaja, Kalimantan, Irian Jaya.
Wyspy należące do Indonezji położone są na Oceanie Spokojnym w rejonie mórz: Południowo-chińskiego, Celebes, Moluckiego, Seram, Banda, Jawajskiego i Andamańskiego. W skład Indonezji wchodzi pięć większych archipelagów: Wielkie Wyspy Sundajskie, Małe Wyspy Sundajskie, Moluki, Wyspy Południowo-Wschodnie i Wyspy Południowo-Zachodnie. Na Wielkie Wyspy Sundajskie składają się: Borneo (Kalimantan), Sumatra (Sumatera), Celebes (Sulawesi), Jawa (Djawa), Banka, Madura, Belitung, grupy wysp Mentawai i Nias.

 

pasek dolny