globus
* *

pasek

SERCANIE W AZJI I OCEANII

pasek

Rok 1967 pozostanie na zawsze datą szczególną w dziejach Prowincji Polskiej, a dla historii naszych misji będzie to wręcz data określająca początek prawdziwego zaangażowania polskich sercanów w misyjną działalność Zgromadzenia. W tym bowiem roku wysłano do Indonezji pierwszą grupę księży misjonarzy. Rok później wyjechała druga grupa. I tak od 1967 roku do dziś do Indonezji wyjechało w sumie 16 księży.
W 1987 roku zrodził się projekt utworzenia drugiej placówki Zgromadzenia w Azji, w pobliżu istniejących już misji w Indonezji. Po przestudiowaniu kilku możliwości wybrano Filipiny. Na liście ochotników, gotowych poświęcić się pracy misyjnej na tym terenie znaleźli się współbracia z różnych prowincji i narodowości. Nie brakło też Polaków. Po pewnym okresie przygotowania wspólnoty, rozpoczęto pracę w 1989 r.
Księża Sercanie obecni są w Indiach od 1995 roku. Międzynarodowa wspólnota księży, w tym Polacy pracuje nad wychowaniem młodzieży z myślą o powołaniach kapłańskich i zakonnych. Wśród nich jest wielu takich, którzy decydują się na pozostanie w Zgromadzeniu Księży Najśw. Serca Jezusowego.

 

mapka Azji i Oceanii

Sercanie w Azji i Oceanii

pasek