globus
pasek

Wiadomości Misyjne


Spotkanie rodzin misjonarzy w Kluczborku 2009


Spotkanie rodzin w Kluczborku Każde spotkanie z przyjaciółmi napawa nas radością i dodaje ochoty do życia. Rodziny sercańskich misjonarzy zgromadziły się tym razem w Kluczborku w niedzielę 19 lipca. W spotkaniu wzięło udział 27 członków naszych rodzin oraz dwóch misjonarzy: ks. Zdzisław Kościelny z RPA oraz ks. Kazimierz Lewandowski z Finlandii. Spotkanie rozpoczęte adoracją Najśw. Sakramentu miało charakter dziękczynno-błagalny. Dziękczynny dlatego, że syn pani Eugenii Musiałek - najstarszej uczestniczki spotkania - ks. Adam Musiałek został wyznaczony przez Ojca Świętego Benedykta XVI, nowym biskupem Ordynariuszem diecezji De Aar w Republice Południowej Afryki.

Charakter błagalny wyznaczały wezwania i modlitwy za chorych misjonarzy, wspominając tutaj osobę ks. Herberta Hensloka z Indonezji, za chorych członków rodzin misjonarzy oraz zmarłych misjonarzy głoszących Ewnagelię zwłaszcza na terenach Afryki.

Mszy świętej, która została odprawiona w samo południe, przewodniczył ks. Kazimierz Lewandowski z Finlandii, a kazanie wygłosił ks. Zdzisław Kościelny z RPA. Podczas kazanie - utrzymanym w tonie dziękczynno-błagalnym - kaznodzieja podziękował przede wszystkim członkom rodzin i przyjaciołom misji za wsparcie, zarówno duchowe - poprzez ich modlitwy, jak również materialne, ich ewangelicznych wysiłków na rzecz lokalnych kościołów, czy to w Afryce czy też w Europie. W swoich podziękowaniach uwzględnił rolę rodziców nawiązując do osoby ks. Adama Musiałka, który niedawno został mianowany biskupem De Aar.

Po Mszy świętej, na rozpoczęcie uroczystego obiadu wzniesiono szampański toast ku czci p. Genowefy Musiałek oraz jej syna Adama - nowego biskupa. Podczas spotkania przy kawie misjonarze opowiadali o swej pracy, ciekawszych wydarzenia z terenów misyjnych oraz ich zwykłej codzienności. Humorystycznej relacji p. Jerzego Kościelnego, który odwiedził swego brata ks. Zdzisława w RPA, można było słuchać bez miary.

Spotkanie zakończono w późnych godzinach popołudniowych podziekowaniami dla ks. Leszka Lewandowskiego, rektora Wspólnoty SCJ w Kluczborku oraz zaproszeniem na rok przyszły.

Kolejne spotkanie rodzin z misjonarzami odbędzie się w 19 sierpnia w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy.

. . .Galeria z Kluczborka_2009. . .